Produkt byl úspěšně přidán do nákupního košíku
Počet
Celkem s dopravou
0 ks zboží.
Celkem za produkty: (s DPH)
Celkem za doručení: (s DPH) Zdarma
DPH 0,00 Kč
Celkem s dopravou (s DPH)
Pokračovat v nákupu K pokladně
Kompresní oblečení není jen na parádu

Kompresní oblečení není jen na parádu

Vysportovaná postava určitě v ničem nevynikne víc než v přiléhavém oblečení, které zvýrazní její křivky. I proto je kompresní oblečení mezi sportovci tak oblíbené. Na tělo sedne jako druhá kůže a při pohybu vás nic neomezuje. Kompresní oblečení má ale mnohem více výhod.  

Co je kompresní oblečení

S kompresním oblečením se můžete nejčastěji setkat v podobě šortek, triček, kalhot nebo spodního prádla. Vyrábí se z kvalitních funkčních materiálů, které se vyznačují několika specifickými vlastnostmi: prodyšností, odváděním přebytečného potu z těla a rychlým schnutím. Pro kompresní oděvy je ale charakteristická v první řadě jejich vysoká elasticita, díky které pevně obepnou tělo, což s sebou při sportu nese mnohé další výhody.

  

4124.jpg

Tajemství vysoce elastického materiálu

Tlak, který vyvíjí kompresní oblečení na danou část těla, má za následek zrychlení krevního oběhu v namáhaných svalech. Vyšší přívod kyslíku napomáhá nejen k vyšším sportovním výkonům, ale také následné regeneraci. Zpevněné části těla jsou také méně náchylné k otřesům a případným zraněním. Oblíbené jsou také kompresní sportovní podprsenky, které ženám poskytují při cvičení potřebnou oporu a intenzivní cviky jsou tak o poznání pohodlnější.

Kompresní oblečení v praxi

Výhody kompresního oblečení si můžete plně vychutnat při všech druzích pohybových aktivit. Stabilitu, kterou tyto kousky přinášejí, oceníte při intenzivních kardio cvičeních, stejně jako při silových trénincích. Abyste maximalizovali jeho pozitivní účinky na vaši svalovou kondici, vyzkoušejte jej nosit nejen během tréninku, ale také pár hodin po něm. Dopomůže vám to k menší únavě, i k poznání slabší svalové horečce. 

  

kompr-obl-v praxi.jpeg

Podle čeho vybírat

Správná velikost kompresního oblečení je klíčová. Aby se dostavil žádaný efekt, kompresní oděv musí dokonale přilnout k tělu a vyvinout optimální stlačení. Komprese, resp. tlak vyvíjený na konkrétní místo na těle, nesmí být ani příliš malá, ale na druhé straně ani příliš velká. Jelikož kompresní oblečení má plnit svůj úkol především při fyzických aktivitách, jeho výběr by se neměl obejít bez vyzkoušení různých pohybů. Jen tak se ujistíte, že daný kousek oděvu vám skutečně sedne jako ulitý a při sportu vás nebude omezovat.

I kompresní oblečení musí být fit

Nesprávná údržba kompresního oblečení může vést ke snížení jeho funkčních vlastností, případně k jejich rychlé ztrátě následkem brzkého opotřebení. Při péči o tyto kousky proto vždy důsledně dodržujte doporučení uvedená na přiložených štítcích. Obecně by se kompresní oblečení nemělo prát při vysokých teplotách a otáčkách. Čemu se určitě vyvarujte, je použití sušičky a žehlení. Kompresní oblečení by díky takové péči velmi rychle přišlo o svou elasticitu, a i o jeho očekávané účinky na vaše tělo.

Podobné články

01.02.2024

Média jsou plná tipů o tom, jak být plný energie, mít krásnou postavu a dobře vypadat. S přibývajícími roky však ubývá množství sil, na druhé straně přibývají tukové zásoby. Jak zůstat v co nejlepší kondici a zachovat si i štíhlou figuru?

18.01.2024

Během cvičení v klimatizovaném fitness centru, při cvičení venku v chladnějším počasí i při závěrečném strečinku je nutné myslet na ochranu svalů před nadměrným chladem. Proč a jak toho dosáhnout?

30.11.2023

S příchodem podzimu a klesajícími venkovními teplotami dostává náš organismus zabrat. Zima však může být pro budování imunity důležitým klíčovým prvkem. Ještě předtím, než s ním začnete, ujistěte se, že víte o otužování vše potřebné.

11.10.2023

Stylové pánské bundy, které znáte pod označením bomber, byly ve svých začátcích určené pro letecké piloty. V současnosti jsou mimořádně trendy kouskem oblíbeným v každém ročním období. Proč jsou bombery tak vyhledávané a jedna by neměla chybět v žádném pánském šatníku?

15.08.2023

Hledáte si nové kousky, které byste nosili na tréninky a neumíte se zorientovat v množství využívaných materiálů? Aby se vám lépe vybíralo, v následujících odstavcích jsme pro vás připravili přehled těch nejčastěji používaných textilií a jejich základních vlastností.

02.08.2023

Cvičení s sebou přináší řadu výhod, které mají pozitivní dopad na vaše zdraví. Ale zatímco srdce, mozek nebo cévy se fyzické aktivitě rády přizpůsobí, co se týče kloubů, ty jsou nucené pokaždé podstupovat zvýšenou zátěž. Jak jich ochráníte před tím, aby se nepřiměřeně opotřebovávaly?

01.08.2023

Všimli jste si někdy na návštěvě fitka, že někteří bodybuildeři používají při zdvihání činek pásy omotané kolem zápěstí? Jaká je jejich úloha a jak je správně používat vám povíme v následujících řádcích.

27.07.2023

Pocítili jste bolest při běhání nebo při sestupu z kopce? Pravděpodobně trpíte běžeckým kolenem. Bolest vystřelující v oblasti kolene není jen problémem u starších, ale čím dál více i u mladých, vitálních lidí. Proč vzniká a jak se dá léčit?

21.07.2023

Za to může můj metabolismus! Určitě jste už i vy slyšeli tuto stížnost, případně se na pomalý metabolismus zvyknete odvolávat sami. Ano, je sice přímo odpovědný za nechtěné ukládání tuků v těle, ale nenechejte se tím odradit – nakopnout ho k rychlejší práci není nemožné!

21.06.2023

Pitný režim se za poslední roky stal takřka módním trendem a se zaručenými doporučeními jako by se roztrhl pytel. O tom, že voda je pro naše tělo nevyhnutelná, není pochyb. Zakládají se však všechny rady na skutečnosti nebo jde v některých případech jenom o mýtus?