Produkt byl úspěšně přidán do nákupního košíku
Počet
Celkem s dopravou
0 ks zboží.
Celkem za produkty: (s DPH)
Celkem za doručení: (s DPH) Zdarma
DPH 0,00 Kč
Celkem s dopravou (s DPH)
Pokračovat v nákupu K pokladně
Svaly v teple při cvičení i stylové kousky na každý den – trička s dlouhým rukávem IRON AESTHETICS

Svaly v teple při cvičení i stylové kousky na každý den – trička s dlouhým rukávem IRON AESTHETICS

Během cvičení v klimatizovaném fitness centru, při cvičení venku v chladnějším počasí i při závěrečném strečinku je nutné myslet na ochranu svalů před nadměrným chladem. Proč a jak toho dosáhnout?

 

Prokrvené a zahřáté svaly jsou chráněné před zraněním

Věděli jste, že pokud máte během cvičení oblečené tričko s dlouhým rukávem a dlouhé nebo aspoň ¾ tepláky, přispíváte tím k ochraně svalů před zraněním? Tyto kousky pomohou zahřát svaly při úvodní rozcvičce i během úvodní série cviků s menší zátěží. Při vykonávání náročnějších cviků přispívají k udržování jejich teploty a zabrání prochladnutí. K tomu může lehce dojít, pokus se při cvičení ocitnete v proudu studeného vzduchu z klimatizace, který bude dopadat na vaši zpocenou, odhalenou pokožku nebo se postavíte k otevřenému oknu, když je venku zima. Rychle chladnoucí svaly i šlachy jsou potom také více náchylné ke zranění.

 

Důkladnější strečink

Tričko s dlouhým rukávem v kombinaci s tepláky nebo legínami vhodné délky oceníte i po dokončení silového tréninku. Vaše svaly zůstanou dostatečně zahřáté během strečinku, čímž eliminujete svalovou horečku. Vyhnete se také nepříjemně ztuhnutému pocitu, který ve svalech nastává po jejich rychlém ochlazení. Pokud vám vadí to, jak moc se při cvičení potíte, můžete zvolit alternativu tričko – mikina. Oblečení si potom budete regulovat podle aktuální potřeby.

 

Důležité materiály a volnost pohybu

Při cvičení je potřebné, abyste měli při každém cviku možnost vykonávat pohyb bez omezení pohybu. Oblečení na cvičení proto musí být z dostatečně pružného materiálu ve velikosti, která vám dobře sedne. Při výběru můžete sáhnout i po obtáhnutých kouscích, mezi kterými jsou vyhledávané například kompresní legíny.

Kvalitní funkční materiály, z kterých je vyrobené i sportovní oblečení IRON AESTHETICS, zajistí navíc dobré odvádění potu. Při odchodu z fitness centra se tak nebudete muset obávat nepříjemného zápachu.

 

 

Módní kousky, v kterých budete nepřehlédnutelní

Hledáte také kousky, které si můžete dát na sebe, když jdete ven s přáteli? Tričko s dlouhým rukávem doplněné o kapuci nenechá nikoho na pochybách, že máte dobrý vkus. Kromě toho v něm výborně vynikne vaše vysportovaná postava. Tento kousek se vám bude hodit i v posilovně, například místo mikiny.

Podobné články

01.02.2024

Média jsou plná tipů o tom, jak být plný energie, mít krásnou postavu a dobře vypadat. S přibývajícími roky však ubývá množství sil, na druhé straně přibývají tukové zásoby. Jak zůstat v co nejlepší kondici a zachovat si i štíhlou figuru?

30.11.2023

S příchodem podzimu a klesajícími venkovními teplotami dostává náš organismus zabrat. Zima však může být pro budování imunity důležitým klíčovým prvkem. Ještě předtím, než s ním začnete, ujistěte se, že víte o otužování vše potřebné.

11.10.2023

Stylové pánské bundy, které znáte pod označením bomber, byly ve svých začátcích určené pro letecké piloty. V současnosti jsou mimořádně trendy kouskem oblíbeným v každém ročním období. Proč jsou bombery tak vyhledávané a jedna by neměla chybět v žádném pánském šatníku?

15.08.2023

Hledáte si nové kousky, které byste nosili na tréninky a neumíte se zorientovat v množství využívaných materiálů? Aby se vám lépe vybíralo, v následujících odstavcích jsme pro vás připravili přehled těch nejčastěji používaných textilií a jejich základních vlastností.

02.08.2023

Cvičení s sebou přináší řadu výhod, které mají pozitivní dopad na vaše zdraví. Ale zatímco srdce, mozek nebo cévy se fyzické aktivitě rády přizpůsobí, co se týče kloubů, ty jsou nucené pokaždé podstupovat zvýšenou zátěž. Jak jich ochráníte před tím, aby se nepřiměřeně opotřebovávaly?

01.08.2023

Všimli jste si někdy na návštěvě fitka, že někteří bodybuildeři používají při zdvihání činek pásy omotané kolem zápěstí? Jaká je jejich úloha a jak je správně používat vám povíme v následujících řádcích.

27.07.2023

Pocítili jste bolest při běhání nebo při sestupu z kopce? Pravděpodobně trpíte běžeckým kolenem. Bolest vystřelující v oblasti kolene není jen problémem u starších, ale čím dál více i u mladých, vitálních lidí. Proč vzniká a jak se dá léčit?

21.07.2023

Za to může můj metabolismus! Určitě jste už i vy slyšeli tuto stížnost, případně se na pomalý metabolismus zvyknete odvolávat sami. Ano, je sice přímo odpovědný za nechtěné ukládání tuků v těle, ale nenechejte se tím odradit – nakopnout ho k rychlejší práci není nemožné!

21.06.2023

Pitný režim se za poslední roky stal takřka módním trendem a se zaručenými doporučeními jako by se roztrhl pytel. O tom, že voda je pro naše tělo nevyhnutelná, není pochyb. Zakládají se však všechny rady na skutečnosti nebo jde v některých případech jenom o mýtus?

22.05.2023

Mnoho lidí upřednostňuje fyzické zdraví před tím psychickým. Jak může jedno ovlivňovat druhé vám prozradíme v následujících řádcích. Dozvíte se také, proč je pro celkové zdraví důležitý pravidelný pohyb.