Produkt byl úspěšně přidán do nákupního košíku
Počet
Celkem s dopravou
0 ks zboží.
Celkem za produkty: (s DPH)
Celkem za doručení: (s DPH) Zdarma
DPH 0,00 Kč
Celkem s dopravou (s DPH)
Pokračovat v nákupu K pokladně
Ginkgo biloba — doplněk výživy i pro sportovce

Ginkgo biloba — doplněk výživy i pro sportovce

Jinan dvoulaločný (jinak také ginkgo biloba) pochází ze stejnojmenného stromu rodu jinanovitých.  Je často vysazován v parcích a zahradách jako okrasný strom, extrakt ze semen a listů má také bohaté účinky na lidský organismus, především na jeho oběhový a dýchací systém a mozek.

Účinky ginkgo biloba

Ginkgo biloba obsahuje, kromě jiného, antioxidanty a flavonoidy. Právě flavonoidy jsou důležité pro správné fungování oběhového systému. Snižují totiž lámavost kapilár, rozšiřují koronární cévy, čímž snižují krevní tlak. Působí také proti modřinám, otokům a zlepšují vylučování zadržované vody z těla.

 

Lepší cirkulace krve i okysličování

Tím, že ginkgo rozšiřuje cévy, zlepšuje se i cirkulace a okysličení krve. Dochází k lepšímu prokrvení těla, především končetin, jejichž nedokrvení způsobuje pocit studených rukou a nohou. Při zúžených cévách hrozí riziko vzniku trombóz, proto je ginkgo se svým vazodilatačním účinkem skvělou prevencí. Kromě toho normalizuje krevní tlak a upravuje nepravidelnou činnost srdce.

Účinky ginkga biloba na mozek

Díky tomu, že zvyšuje prokrvení mozkového tkaniva, má pozitivní účinek na kognitivní funkce. Zlepšuje činnost mozkových buněk, soustředění, celkovou paměť a zejména pamatování si v období zvýšeného stresu.

Ve starším věku přispívá k zachování poznávacích funkcí i paměti a používá se jako výživový doplněk při léčbě Alzheimerovy choroby. Její účinek byl dokázán také při nemocích plic, průdušek, při astmatu a bolestech hlavy. Užívání ginkgo ocení i psychika – pomáhá totiž při depresi a úzkosti.

 

Co přináší ginkgo biloba sportovcům

Bylo prokázáno, že při dlouhodobém užívání ginkgo výrazně snižuje stárnutí nervové soustavy. Kromě toho zlepšuje spánek a snižuje frekvenci nočního probouzení se. Kromě zlepšení kognitivních funkcí a snížení pocitu únavy, zamezuje vzniku otoků a modřin. Jako doplněk stravy je vhodné zejména pro silové sportovce, běžce a cyklisty, kterým by v povinné výbavě rozhodně nemělo chybět. Snižuje riziko ucpaných cév a přináší lepší prokrvení končetin. Pomáhá odvádět laktát a přispívá k důkladnější regeneraci svalů. Doplněk výživy s výtažky z této rostliny si můžete vybrat i v naší nabídce. 

 

Podobné články

21.02.2024

Trh s proteiny nabízí bohatý výběr, z kterého si může vybrat každý sportovec. Jak však poznat, jestli je protein opravdu kvalitní?

09.01.2024

Mezi aminokyseliny, které si lidský organismus dokáže vytvořit, ale ne v dostatečném množství, patří i L-arginin. Tato látka je důležitá pro lepší prokrvení svalstva, má však i jiné příznivé účinky. Jaké? To vám prozradíme v následujícím článku.

21.12.2023

Pokud to s cvičením myslíte vážně, pozor si musíte dát i na příjem dostatečného množství potřebných živin, jako jsou například proteiny nebo vitamíny. Bez toho vysněných výsledků nikdy nedosáhnete. Jaké základní doplňky výživy jsou vhodné na doplnění vaší stravy?

24.11.2023

Jak rychle a účinně zhubnout a zbavit se nadbytečných tuků? To je otázka, kterou si klade mnoho lidí. Bohužel, jedna univerzální odpověď neexistuje. Za úspěšným hubnutím stojí více faktorů, mezi kterými mají své významné místo spalovače tuků. Co dělat, abyste měli vyšší šanci dosáhnout vytoužené postavy?

20.09.2023

Podzimní dny podrobují zkoušce naši vytrvalost a energii. Proti únavě někdy stačí zapojit více fyzické aktivity nebo naopak dopřát si dostatek relaxu. Občas však ani masáže, ani jogging nepřinesou výsledky. V takovém případě vašemu tělu, pravděpodobně, chybí důležité vitamíny. Chcete vědět, které konkrétně? Čtěte dále.

20.07.2023

Věnujete se aktivně cvičení a nevíte, jaké si vybrat výživové doplňky? Poradíme vám v jejich krátkém přehledu. Nezapomněli jsme ani na speciální potřeby mužského a ženského organismu.

26.06.2023

Vitamín B12 se podílí na mnohých procesech v lidském organismu. Na co všechno ho potřebujeme a jaký vliv má na vaši postavu, vám prozradíme v následujícím článku.

17.04.2023

Testosteron je hormon, který sehrává důležitou úlohu v mužském těle. Zodpovídá za jeho správný vývoj a drží dohled nad celou řadou jeho fyzických funkcí. Co se však stane, když z nějakého důvodu začne jeho hladina klesat a co s tím můžeme dělat?

15.03.2022

Proteiny jsou spojovány zejména s nabíráním svalové hmoty, ale kromě sportovců jsou důležité i pro nesportující lidi. Bílkoviny by měly být součástí pestré stravy, neboť jejich funkce v každém lidském organismu je velmi důležitá.

03.01.2022

V našem těle se vytváří působením UV záření a můžeme si jej doplnit i ve stravě. Jen zdravá výživa jej však v dostatečném množství nedoplní.