Produkt byl úspěšně přidán do nákupního košíku
Počet
Celkem s dopravou
0 ks zboží.
Celkem za produkty: (s DPH)
Celkem za doručení: (s DPH) Zdarma
DPH 0,00 Kč
Celkem s dopravou (s DPH)
Pokračovat v nákupu K pokladně
Arginin pro lepší odbourávání tuků i syntézu proteinů

Arginin pro lepší odbourávání tuků i syntézu proteinů

Mezi aminokyseliny, které si lidský organismus dokáže vytvořit, ale ne v dostatečném množství, patří i L-arginin. Tato látka je důležitá pro lepší prokrvení svalstva, má však i jiné příznivé účinky. Jaké? To vám prozradíme v následujícím článku.

 

Důležitý pro mnoho funkcí

L-arginin je aminokyselina, která patří mezi základní stavební jednotky proteinů. V přirozené formě ho najdete v různých potravinách, jako jsou všechny druhy masa, ryby, ořechy, semena a mléčné výrobky. Nachází se také v hořké čokoládě a luštěninách, především v sóji a čočce. Při zvýšené spotřebě, jako je tomu i u sportovců, je vhodné doplnit L-arginin i prostřednictvím výživových doplňků.

 

 

Zlepšuje průtok krve

Lepší cirkulace krve, roztahování cév a regulace krevního tlaku. Tyto účinky argininu ocení vaše srdce, svaly i mozek. L-arginin hraje důležitou úlohu v cévách. Díky němu dochází k syntéze oxidu dusnatého (NO). NO je endogenní molekula, která má vliv na cévní tonus a funkci cév. NO potom působí na hladké svalové buňky v cévách, což vede k zvýšení průtoku krve a jejich rozšiřování. Lepší prokrvení svalů i dalších částí těla přináší lepší rozvádění živin. Díky tomu, kromě vyššího výkonu, oceníte rychlejší růst svalů, rychlejší regeneraci a vyplavování škodlivých látek.

  

Kreatinový metabolizmus

L-arginin je důležitý pro syntézu kreatinu, který funguje jako zásobárna energie ve svalových buňkách. Jeho příjem podporuje syntézu kreatinu a zlepšuje energetický metabolismus svalů. To následně vede také k lepší vytrvalosti a výkonu.

 

Podporuje produkci růstového hormonu

Tato aminokyselina potlačuje tvorbu somatostatinu. Tento hormon je důležitý pro regulaci hormonálních a trávicích procesů. Pokud však usilujete o nárůst svalové hmoty, měli byste vědět, že blokuje produkci růstového hormonu. Potlačením jeho tvorby se bude tvořit více růstových hormonů. Ty pozitivně působí na růst svalů i redukci tuku. Prospívají i pokožce, vlasům, nehtům a imunitě.

 

Zvyšuje fyzický výkon a podporuje imunitu

L-arginin stimuluje produkci inzulínu, který je důležitý pro tvorbu energie. Takovým způsobem podporuje vytrvalost, zvyšuje fyzickou výkonnost a bojuje proti únavě a vyčerpání. Je důležitý i pro správnou funkci imunitního systému, což oceníte při intenzivním tréninku. Snižuje riziko infekcí, zranění a podporuje také rychlejší hojení ran.

 

Jak užívat arginin

Užívat L-arginin mohou muži i ženy, jeho užívání není ovlivněné ani věkem. Výživové doplňky s obsahem této aminokyseliny jsou vhodné především pro dosáhnutí lepšího prokrvení svalů a nabírání svalové hmoty. Doporučená denní dávka je 10-20 gramů. Tuto dávku je vhodné nebrat najednou, ale rozdělit ji na dvě nebo více menších.

 

Podobné články

21.02.2024

Trh s proteiny nabízí bohatý výběr, z kterého si může vybrat každý sportovec. Jak však poznat, jestli je protein opravdu kvalitní?

21.12.2023

Pokud to s cvičením myslíte vážně, pozor si musíte dát i na příjem dostatečného množství potřebných živin, jako jsou například proteiny nebo vitamíny. Bez toho vysněných výsledků nikdy nedosáhnete. Jaké základní doplňky výživy jsou vhodné na doplnění vaší stravy?

24.11.2023

Jak rychle a účinně zhubnout a zbavit se nadbytečných tuků? To je otázka, kterou si klade mnoho lidí. Bohužel, jedna univerzální odpověď neexistuje. Za úspěšným hubnutím stojí více faktorů, mezi kterými mají své významné místo spalovače tuků. Co dělat, abyste měli vyšší šanci dosáhnout vytoužené postavy?

20.09.2023

Podzimní dny podrobují zkoušce naši vytrvalost a energii. Proti únavě někdy stačí zapojit více fyzické aktivity nebo naopak dopřát si dostatek relaxu. Občas však ani masáže, ani jogging nepřinesou výsledky. V takovém případě vašemu tělu, pravděpodobně, chybí důležité vitamíny. Chcete vědět, které konkrétně? Čtěte dále.

20.07.2023

Věnujete se aktivně cvičení a nevíte, jaké si vybrat výživové doplňky? Poradíme vám v jejich krátkém přehledu. Nezapomněli jsme ani na speciální potřeby mužského a ženského organismu.

26.06.2023

Vitamín B12 se podílí na mnohých procesech v lidském organismu. Na co všechno ho potřebujeme a jaký vliv má na vaši postavu, vám prozradíme v následujícím článku.

07.06.2023

Ginkgo biloba pochází ze stejnojmenného stromu rodu jinanovitých. Je často vysazován v parcích a zahradách jako okrasný strom, extrakt ze semen a listů má také bohaté účinky na lidský organismus, především na jeho oběhový a dýchací systém a mozek.

17.04.2023

Testosteron je hormon, který sehrává důležitou úlohu v mužském těle. Zodpovídá za jeho správný vývoj a drží dohled nad celou řadou jeho fyzických funkcí. Co se však stane, když z nějakého důvodu začne jeho hladina klesat a co s tím můžeme dělat?

15.03.2022

Proteiny jsou spojovány zejména s nabíráním svalové hmoty, ale kromě sportovců jsou důležité i pro nesportující lidi. Bílkoviny by měly být součástí pestré stravy, neboť jejich funkce v každém lidském organismu je velmi důležitá.

03.01.2022

V našem těle se vytváří působením UV záření a můžeme si jej doplnit i ve stravě. Jen zdravá výživa jej však v dostatečném množství nedoplní.