Produkt byl úspěšně přidán do nákupního košíku
Počet
Celkem s dopravou
0 ks zboží.
Celkem za produkty: (s DPH)
Celkem za doručení: (s DPH) Zdarma
DPH 0,00 Kč
Celkem s dopravou (s DPH)
Pokračovat v nákupu K pokladně
Jak zatočit s podzimní únavou? Tyto 4 vitamíny nevynechávejte

Jak zatočit s podzimní únavou? Tyto 4 vitamíny nevynechávejte

Podzimní dny podrobují zkoušce naši vytrvalost a energii. Proti únavě někdy stačí zapojit více fyzické aktivity nebo naopak dopřát si dostatek relaxu. Občas však ani masáže, ani jogging nepřinesou výsledky. V takovém případě vašemu tělu, pravděpodobně, chybí důležité vitamíny. Chcete vědět, které konkrétně? Čtěte dále.

 

Vitamíny skupiny B 

Vitamíny ze skupiny B se právem řadí mezi největší bojovníky proti zvýšené únavě a vyčerpání. Sehrávají důležitou úlohu při procesech přeměny energie v našich buňkách. Jejich pravidelný přísun podporuje nervovou soustavu a pomáhá v prevenci proti nemocem spojeným s poruchami paměti.

Deficit B vitamínů vede někdy ke zvýšené únavě, ale i k podrážděnosti, bolesti hlavy, depresi a úzkostným stavům. Při výběru se zaměřte především na vitamíny B1, B3, B5 a B6.

Vlastní kategorii tvoří vitamín B12, jehož nedostatek se projevuje právě ve formě celkové slabosti. Jelikož se nachází převážně v živočišných bílkovinách, jeho přiměřenou hladinu by si měli hlídat převážně vegetariáni a vegani a stejně tak i starší lidé a lidé trpící zažívacími obtížemi.

 

Vitamín C

Vitamín C patří mezi nejsilnější antioxidanty. Kromě jiného pomáhá účinně bojovat proti únavě, přispívá k bezproblémové energetické přeměně, zvyšuje psychickou odolnost a chrání před oxidativním stresem. Kromě zmiňovaných benefitů se vitamín C podílí i na vstřebávání železa v těle. To je pro vás bonus navíc, protože železo je jeden ze stopových prvků, který pro svůj každodenní plnohodnotný výkon budete potřebovat.

Určité množství vitamínu C člověk přirozeně přijímá v stravě – především v ovoci a zelenině. Za běžných okolností si tělo s takovým množstvím vystačí. Jeho zvýšený přísun je vítán při rekonvalescenci, v období zvýšené psychické zátěže a zpozornět by měli, například, i kuřáci.

Vitamín C Iron Aesthetics obsahuje v jedné kapsli až 1000 mg vitamínu C, což je dávka, která účinně pokryje jeho zvýšenou denní potřebu. Obohacený je navíc o šípkový extrakt, který ještě více napumpuje vaši imunitu.

  

Hořčík 

Hořčík je pro nervovou soustavu důležitým minerálem a jeho nedostatek se projevuje zvýšenou únavou, nesoustředěností, zhoršeným spánkem a také svalovým napětím. Jelikož se ve velké míře podílí na regeneraci svalstva, jeho průběžné doplňování by měli zvážit také aktivní sportovci.

Na hořčík jsou bohaté luštěniny, banány, některé druhy zeleniny a celozrnné výrobky. Při deficitu sáhněte po doplňcích výživy. Kromě klasických tablet vám jako první pomoc může posloužit šumivé magnézium, které se většinou vyznačuje rychlejší absorpcí.

Při užívání hořčíku si dávejte pozor na nadměrnou konzumaci potravin bohatých na vápník. Ten totiž brání jeho úplnému vstřebávání. Abyste se tomu vyhnuli, mezi užitím hořčíku a vápníku si dejte několikahodinový odstup.

  

Vitamín D  

Vitamín D se do našeho těla přirozeně dostává ze slunečních paprsků. Jeho užívání ve formě doplňků výživy je proto žádoucí v období od podzimu do jara. Pokles hladiny vitamínu D pocítíte nejen na své kondici, ale i na snížené imunitě a ztížené regeneraci svalstva. V dlouhodobém horizontu se může projevit na celkovém zdraví vašich kostí.

Kromě potravinových doplňků si můžete vitamín D doplnit i prostřednictvím svého jídelníčku. Ve zvýšené míře ho obsahují hlavně mořské plody a mléčné výrobky. Při jeho užívání buďte opatrní a nepřekračujte doporučenou denní dávku, což je maximálně 50 mikrogramů. Nadbytek vitamínu D totiž tělo není schopné vyloučit. Mohou se tak dostavit nežádoucí účinky, nejčastěji v podobě trávicích těžkostí.

Podobné články

21.02.2024

Trh s proteiny nabízí bohatý výběr, z kterého si může vybrat každý sportovec. Jak však poznat, jestli je protein opravdu kvalitní?

09.01.2024

Mezi aminokyseliny, které si lidský organismus dokáže vytvořit, ale ne v dostatečném množství, patří i L-arginin. Tato látka je důležitá pro lepší prokrvení svalstva, má však i jiné příznivé účinky. Jaké? To vám prozradíme v následujícím článku.

21.12.2023

Pokud to s cvičením myslíte vážně, pozor si musíte dát i na příjem dostatečného množství potřebných živin, jako jsou například proteiny nebo vitamíny. Bez toho vysněných výsledků nikdy nedosáhnete. Jaké základní doplňky výživy jsou vhodné na doplnění vaší stravy?

24.11.2023

Jak rychle a účinně zhubnout a zbavit se nadbytečných tuků? To je otázka, kterou si klade mnoho lidí. Bohužel, jedna univerzální odpověď neexistuje. Za úspěšným hubnutím stojí více faktorů, mezi kterými mají své významné místo spalovače tuků. Co dělat, abyste měli vyšší šanci dosáhnout vytoužené postavy?

20.07.2023

Věnujete se aktivně cvičení a nevíte, jaké si vybrat výživové doplňky? Poradíme vám v jejich krátkém přehledu. Nezapomněli jsme ani na speciální potřeby mužského a ženského organismu.

26.06.2023

Vitamín B12 se podílí na mnohých procesech v lidském organismu. Na co všechno ho potřebujeme a jaký vliv má na vaši postavu, vám prozradíme v následujícím článku.

07.06.2023

Ginkgo biloba pochází ze stejnojmenného stromu rodu jinanovitých. Je často vysazován v parcích a zahradách jako okrasný strom, extrakt ze semen a listů má také bohaté účinky na lidský organismus, především na jeho oběhový a dýchací systém a mozek.

17.04.2023

Testosteron je hormon, který sehrává důležitou úlohu v mužském těle. Zodpovídá za jeho správný vývoj a drží dohled nad celou řadou jeho fyzických funkcí. Co se však stane, když z nějakého důvodu začne jeho hladina klesat a co s tím můžeme dělat?

15.03.2022

Proteiny jsou spojovány zejména s nabíráním svalové hmoty, ale kromě sportovců jsou důležité i pro nesportující lidi. Bílkoviny by měly být součástí pestré stravy, neboť jejich funkce v každém lidském organismu je velmi důležitá.

03.01.2022

V našem těle se vytváří působením UV záření a můžeme si jej doplnit i ve stravě. Jen zdravá výživa jej však v dostatečném množství nedoplní.