Produkt byl úspěšně přidán do nákupního košíku
Počet
Celkem s dopravou
0 ks zboží.
Celkem za produkty: (s DPH)
Celkem za doručení: (s DPH) Zdarma
DPH 0,00 Kč
Celkem s dopravou (s DPH)
Pokračovat v nákupu K pokladně
Zvykněte si cvičit s vlastní váhou?

Zvykněte si cvičit s vlastní váhou?

Bodyweight – cvičení vlastní vahou – je stále více oblíbené a to hned z několika důvodů. Nezáleží na tom, zda se cvičením začínáte nebo si chcete zpestřit rutinu z posilovny, trénink s vlastní hmotností může být vynikajícím nástrojem, který vám pomůže dosáhnout vašich cílů v oblasti fitness.

 

Proč začít cvičit bodyweight?

Pohodlí - nikam se nemusíte trmácet. Cviky přizpůsobujete své kondici a svým potřebám.

Nízké náklady - k tréninku s vlastní vahou těla potřebujete pouze dobré funkční oblečení a samozřejmě své tělo.

Schopnost přizpůsobení - cvičení s vlastní vahou lze provádět téměř kdekoli vás napadne. V obýváku, na zahradě nebo v parku.

 

Co je to cvičení s vlastní váhou?

Cvičení s vlastní vahou je druh silového tréninku, kde pomocí vlastní váhy provádíte odpor proti gravitaci. V podstatě používáte jen své tělo, bez jakéhokoli jiného cvičebního vybavení. Ve skutečnosti je pravděpodobné, že jste téměř jistě absolvovali některá běžná cvičení s vlastní váhou, protože jsou často zahrnuta v jiných cvičebních programech. Dřepy, výpady, kliky, plank, jumping jacks - to jsou nejznámější cviky s vlastní vahou těla. Střídání počtu cviků a opakování spolu s délkou tréninku může cvičení s vlastní hmotností buď usnadnit, nebo naopak zvýšit náročnost.

 

Výhody cvičení s vlastní vahou

Cvičení s vlastní vahou má hned několik výhod pro lidské tělo.

 

1. Zapojíte všechny svaly

Vybavte si některé cviky s použitím vlastním váhy. Tato cvičení jsou převážně „celotělová“. Je potřeba více svalů, abyste mohli cvik správně dokončit. Ať už používáte ke stabilizaci střed nebo spodní polovinu, jako při kliku, nebo aktivně zapojujete paže, nohy a střed, jako například u planku, několik svalových skupin pracuje společně na dokončení cviku.

 

2. Upevníte flexibilitu a rovnováhu těla

Když provádíte cvičení s vlastní váhou, vaše tělo pracuje na stabilizaci. To posiluje svaly a protahuje vazy a šlachy, které vám pomohou zůstat v rovnováze při každodenních činnostech, jako je chůze nebo obyčejný úklid, ale také při běhu nebo provádění jiných cvičebních pohybů. Trénování těla tímto způsobem může pomoci zejména při prevenci zranění.

 

3. Je to zábava

Dělat stejný typ tréninku den za dnem není jen nuda - může to také zpomalit výsledky tréninku. Změnou cvičení získáte mnohem více. Vymyslete nová a vzrušující cvičení s tělesnou hmotností

Robiť rovnaký typ tréningu deň za dňom nie je len nuda - môže to tiež spomaliť výsledky tréningu. Zmenou cvičenia získate oveľa viac. Vymyslete si nové a vzrušující cvičení s vlastní váhou.

Podobné články

09.04.2024

Pěkně tvarované a vypracované nohy můžete získat i vy. Stačí, abyste do svého tréninku zařadili několik cviků, které pomáhají odbourávat tuk právě z těchto partií.

06.03.2024

Vhodný trénink v kombinaci se stravou vám pomůže získat štíhlejší postavu, nabrat svaly a zlepšit si kondici. Ať právě v posilovně začínáte nebo se už cvičení věnujete déle, bude pro vás důležitý i tréninkový plán. Jak ho sestavit, vám prozradíme v následujících řádcích.

19.02.2024

Uspěchané dny plné pracovních a rodinných povinností často nenechávají dost prostoru pro pravidelný trénink. Najít si během dne hodinku na cvičení může být proto velmi těžké. Pomůže vám, pokud si ho naplánujete na ráno. A ranní trénink má ještě více výhod.

24.01.2024

Posilování spodní části těla vám pomůžou zefektivnit kotníkové adaptéry. V čem spočívá jejich přínos a jak je správně používat?

08.11.2023

Pokud chcete dosáhnout formování těla a růst svalové hmoty, není důležité jen to, kolik věnujete svým tréninkům a nakolik jsou intenzivní. Neméně potřebná je regenerace svalů.

19.10.2023

Švihadlo si určitě pamatujete ze svých dětských let, když jste přes něj skákali spolu s kamarády na školním dvoře. Skákání přes švihadlo však není jen dětskou zábavou. Využívají ho i profesionální sportovci na posílení celého těla, zlepšování koordinace a stability. S jeho pomocí si můžete i vy dopřát intenzivní trénink, při kterém spálíte množství kalorií.

05.10.2023

Zahřátí svalstva spojené se strečinkem celého těla by mělo být součástí každého vašeho tréninku. Proč to tak je, jaké jsou jeho výhody a jak na to? Rádi vám tyto otázky zodpovíme v našem článku.

14.09.2023

Slyšeli jste už o posilovací gumě? Tato skvělá tréninková pomůcka stejně potrápí nováčka jako fitness borce. Je cenově dostupná a zpestří i běžné cvičení. Jak se posilovací guma používá, vám objasníme v následujících článku.

07.09.2023

Trápí vás ztuhnutá krční páteř? Důvod bolesti může být různý, od nesprávného držení těla až po zdravotní problémy. Ať už je příčina jakákoliv, existuje několik jednoduchých cviků, které vám pomůžou uvolnit ztuhnuté svalstvo krku a uleví vám.

24.08.2023

Radost z pohybu si může užít každý. Důležitá je jen vaše vůle a dodržování několika základních doporučení. Jak začít s běháním vám poradíme v následujících řádcích.