Produkt byl úspěšně přidán do nákupního košíku
Počet
Celkem s dopravou
0 ks zboží.
Celkem za produkty: (s DPH)
Celkem za doručení: (s DPH) Zdarma
DPH 0,00 Kč
Celkem s dopravou (s DPH)
Pokračovat v nákupu K pokladně
Víte, jaké výhody má ranní trénink?

Víte, jaké výhody má ranní trénink?

Uspěchané dny plné pracovních a rodinných povinností často nenechávají dost prostoru pro pravidelný trénink. Najít si během dne hodinku na cvičení může být proto velmi těžké. Pomůže vám, pokud si ho naplánujete na ráno. A ranní trénink má ještě více výhod.

 

Napumpujte tělo endorfiny hned po probuzení

Cvičení přispívá lidskému organismu v jakémkoliv čase. Jistě se však i vám často stává, že se k němu během dne jednoduše nedostanete. Právě to je jeden z důvodů, proč se doporučuje zvolit právě ranní trénink. Ranní cvičení navíc napumpuje vaše tělo endorfiny, které se postarají o dobrou náladu. Bude se vám také lépe zvládat stres.

 

Více energie na celý den

Ranní trénink je na probuzení lepší než šálek kávy. Zajít si ráno do fitka, zaběhat si nebo se věnovat jinému sportu je prospěšné i pro váš pracovní výkon. Rozproudí vám krev, výsledkem čehož je více kyslíku pro srdce, plíce i mozek. Přinese vám více energie a lepší koncentraci, což jistě ocení váš šéf v zaměstnání. Cvičení ráno pomůže probudit tělo i mysl. Během fyzické aktivity se stimuluje produkce adrenalinu, což vede ke zvýšené produktivitě a výkonu během celého dne.

 

Ranní trénink povzbudí metabolismus

Cvičení ráno povzbudí metabolismus, a to nejen během cvičení, ale i během následujících hodin. V porovnání s jinými částmi dne při něm spálíte více tuku. Nedoporučuje se však cvičit úplně nalačno. Měli byste si dát snídani, která zabrání ztrátě svalové hmoty, případně problémům s tlakem a točení hlavy. Pozor jen na výběr potravin. Měly by být lehce stravitelné, aby nezatěžovaly žaludek.

 

 

Zlepšení spalování tuků

Ranní cvičení stimuluje tělo k tomu, aby jako zdroj energie použilo nahromaděné tukové zásoby. Tento fakt jistě ocení hlavně ti, kteří usilují o snížení své hmotnosti. Myslete však na to, že tuk se nejlépe odbourává po dosáhnutí tepové frekvence 60–70 % vaší maximální tepové frekvence a energie z tuků se začne tvořit přibližně po 20 minutách cvičení.

 

Pomůže vytvořit návyk

Rozhodnutí pro ranní trénink vám pomůže vytvořit si pravidelnou rutinu cvičení. Je jen velmi málo pravděpodobné, že se vám budou ráno kupit nečekané povinnosti nebo se vyskytnou jiné překážky, které vám zabrání zacvičit si. Ráno se také nemůže stát, že už budete příliš unavení z práce. Pomůže vám tak stanovit si pevný časový rámec na fyzickou aktivitu.

 

Méně lidí ve fitness centru

Odpoledne a večerní hodiny patří ve fitness centrech k nejvíce vytíženým časům. Ranní cvičení vám proto přinese ještě jednu výhodu. Nebudete muset čekat na uvolnění strojů nebo činek a jistě oceníte i lepší vzduch. Některá fitka můžou mít dokonce na ranní hodiny lepší ceny.

Podobné články

09.04.2024

Pěkně tvarované a vypracované nohy můžete získat i vy. Stačí, abyste do svého tréninku zařadili několik cviků, které pomáhají odbourávat tuk právě z těchto partií.

06.03.2024

Vhodný trénink v kombinaci se stravou vám pomůže získat štíhlejší postavu, nabrat svaly a zlepšit si kondici. Ať právě v posilovně začínáte nebo se už cvičení věnujete déle, bude pro vás důležitý i tréninkový plán. Jak ho sestavit, vám prozradíme v následujících řádcích.

24.01.2024

Posilování spodní části těla vám pomůžou zefektivnit kotníkové adaptéry. V čem spočívá jejich přínos a jak je správně používat?

08.11.2023

Pokud chcete dosáhnout formování těla a růst svalové hmoty, není důležité jen to, kolik věnujete svým tréninkům a nakolik jsou intenzivní. Neméně potřebná je regenerace svalů.

19.10.2023

Švihadlo si určitě pamatujete ze svých dětských let, když jste přes něj skákali spolu s kamarády na školním dvoře. Skákání přes švihadlo však není jen dětskou zábavou. Využívají ho i profesionální sportovci na posílení celého těla, zlepšování koordinace a stability. S jeho pomocí si můžete i vy dopřát intenzivní trénink, při kterém spálíte množství kalorií.

05.10.2023

Zahřátí svalstva spojené se strečinkem celého těla by mělo být součástí každého vašeho tréninku. Proč to tak je, jaké jsou jeho výhody a jak na to? Rádi vám tyto otázky zodpovíme v našem článku.

14.09.2023

Slyšeli jste už o posilovací gumě? Tato skvělá tréninková pomůcka stejně potrápí nováčka jako fitness borce. Je cenově dostupná a zpestří i běžné cvičení. Jak se posilovací guma používá, vám objasníme v následujících článku.

07.09.2023

Trápí vás ztuhnutá krční páteř? Důvod bolesti může být různý, od nesprávného držení těla až po zdravotní problémy. Ať už je příčina jakákoliv, existuje několik jednoduchých cviků, které vám pomůžou uvolnit ztuhnuté svalstvo krku a uleví vám.

24.08.2023

Radost z pohybu si může užít každý. Důležitá je jen vaše vůle a dodržování několika základních doporučení. Jak začít s běháním vám poradíme v následujících řádcích.

23.08.2023

Leží vám ve sklepě nevyužité kolo a přemýšlíte co s ním? Nebo si hledáte sport, který by vám zabezpečil dostatek pohybu? Ať už je to jakkoliv, začít s cyklistikou je v každém případě dobrou volbou. Přináší s sebou více benefitů pro vaše zdraví, peněženku i planetu.